اقدامات لازم جهت جلوگیری از مبتلا شدن گله به ویروس کرونا 

شرکت طیورپرندک با ارزوی سلامتی برای کلیه هموطنان عزیز به اطلاع میرساند از زمان بروز همه گیری ویروس کرونا این شرکت در راستای ارتقائ سلامت کلیه محصولات، اجرای کلیه موازین بهداشتی ابلاغ شده از سازمان محترم وزارت بهداشت را در دستور کار خود قرار داده و با اجرای این الزامات گام بزرگی در جهت ارتقائ بهداشتی محصولات خود برداشته است از جمله اهم این اقدامات به شرح زیر می باشد:

همانطور که اشاره شد پرنده هایی که در فضای بیرون پرورش داده می شوند، در خطر بیشتری قرار دارند، بنابراین اولین اقدام برای جلوگیری از تلفات پرنده ها، انتقال آنها به سالن و شناسایی و قرنطینه کردن پرنده های مشکوک به بیماری بود این اقدام نه تنها برای بیماری کرونا بلکه جهت جلوگیری از سایر بیماری‌ها نیز باید صورت گیرد.

در صورتی که پرنده های خود را در سالن پرورش می دهید، احتمال هم غذا شدن آنها با پرنده های وحشی بسیار کم خواهد بود و شما باید از ورود موجودات موذی مانند موش و پرنده های کوچک مانند گنجشک و کبوتر و کلاغ به داخل سالن جلوگیری کنید، برای این منظور کلیه  دیوارها، سقف و کف سالن را گچ کاری و عایق بندی شد. همچنین در قسمت ورودی و خروجی درب سالن آب کلردار قرار داده تا نیروی کار هنگام ورود و خروج پای خود را  ضدعفونی کنند و کلیه پرسنل از ماسک و دستکش و چکمه و لباس کار مخصوص استفاده می کنند.

نکته بسیار مهمی که رعایت شود این است ، به محافظت از جیره غذایی پرنده ها مربوط می شود،  چرا که در صورت وجود ویروس کرونا در تغذیه پرنده ها احتمال ابتلا به بیماری در آنها ۱۰۰ درصد خواهد بود، چرا که این ویروس تا ۹ روز بر روی سطوح زنده میماند. بنابراین کلیه مواد غذایی مورد نیاز پرندگان توسط شرکت تهیه شده است ،  یعنی دانه ها و غلات خام نظیر سویا و ذرت، سبزیجات و … را به صورت خام خریداری نموده و پس از شستشو و ضدعفونی کامل، طبق دستوری که توسط کارشناس کشاورزی مربوطه آنها را با سایر مواد معدنی و پروتئین های مورد نیاز پرندگان ترکیب کرده و به آنها داده شد. برای تقویت سیستم ایمنی پرنده از مولتی ویتامین مایع در آب آشامیدنی آنها استفاده شد و تا جای امکان از خوراندن جیره غذایی آماده تا اطلاع ثانوی پرهیز شد

هفته ای دو بار  پرنده ها را به سالن دوم منتقل کرده و دیوار، کف و سقف سالن اصلی را با استفاده از مواد ضد عفونی کننده مانند پرمنگنات پتاسیم، وایتکس و …  تمیز می شود و فضولات موجود در کف سالن را نیز منهدم میشود.

لذا شرکت مرغ طیور پرندک با ارزوی سلامتی از کلیه هموطنان درخواست میکند با رعایت موازین بهداشتی در پیشگیری از شیوع بیشتر این بیمار نهایت تلاش را داشته باشند.

توصیه های وزارت بهداشت برای کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا:

۱- شستشوی دست ها با آب و صابون یا محلول های ضد عفونی کننده
۲- پوشاندن بینی و دهان هنگام عطسه یا سرفه
۳- خودداری از تماس نزدیک با افرادی که علائم شبیه به آنفولانزآ یا سرماخوردگی دارند.
۴- پخت صحیح و کامل گوشت و تخم مرغ
۵- خودداری از تماس حفاظت نشده با حیوانات